Her yıl Ağustos ayında gerçekleştirdiğimiz Gençlik Kolu gezimizi bu yıl daha yapıcı ve eğitici olması için aynı zaman da bursiyerlerimizi Ülkemizin kurtuluş savaşında verdiği mücadeleyi yerinde görmeleri ve gerçekleri algılamaları için Çanakkale’ye gerçekleştirdik. Bursiyerlerimizin yoğun isteğini kırmayan Yönetim Kurulu 2 günlük geziyi onayladı. Böylece tarihinde ilk defa konaklamalı bir gezi düzenleyen vakıf; büyük taarruzun yıl dönümünü şehitler şehrinde anmış oldu. 74 kişinin katılımıyla gerçekleşen gezimize Yönetim Kurulu üyelerinden Gökhan Morgül, Seyla Çiçekçi ve vakıf koordinatörümüz Müyesser Mumcuoğlu eşlik etti.

Bu gezi de bize gidiş ve dönüş için otobüs temininde bize destek veren mezun bursiyerlerimizden B.Şehir Belediyesi Altın Koza Genel Müdürü İsmail Dikilitaş’a ve gidiş-dönüş esnasında gerek yemek ve ihtiyaçların karşılanmasında desteklerini sunan üyemiz ve mezun bursiyerlerimiz Gökhan Morgül ve Seyla Çiçekçi’ye gönülden teşekkür ederiz.

Ayrıca Bursiyerlerimizin Çanakkale’de çok ekonomik bir şekilde konaklamalarını sağlayan Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Alyeni’ye de teşekkür ederiz.