• 10 Haziran 2024

  GEV 19. Bahar Şenliği

  19.Bahar Şenliğimizi gerçekleştirdik. Bu güzel günde bizleri yalnız bırakmayan tüm sponsorlarımız ve misafirlerimize sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Hep diyoruz “Biz Büyük Bir Aileyiz Siz Yoksanız Bir Eksiğiz.”      

  Devamını Oku
 • 8 Mart 2024

  GEV Kadınlar Kolu Sergi ve Konser Etkinliği

  8 Mart Dünya Kadınlar günü kapsamında Kadınlar Kolumuzun düzenlemiş olduğu konserimizi mükemmel bir katılımla gerçekleştirdik. İki gün boyunca kadın temalı resim sergisi ile üniversiteli gençlerin eğitimine destek veren Eda ŞENGÜL’e, Yine vakıf yararına bin bir emek ile eşsiz müzik şöleni sunan şefimiz Esen USLU TOMBULOĞLU başta olmak üzere Divan Musiki Derneği‘ne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Etkinliğimizde canla başta çalışan Kadınlar Kolu başkanımız Süreyya ÇİÇEKTAKAN nezdinde tüm kadınlar kolumuza ve bizleri yalnız bırakmayan tüm eğitim gönüllülerine sonsuz teşekkürler.  

  Devamını Oku
 • 28 Kasım 2023

  29. YIL KURULUŞ BALOSU

  Vakfımızın 29. Yıl Kuruluş Balosunu görkemli bir şekilde kutladık. Vakfımızın bu anlamlı gecesine Adana Büyükşehir Belediyesi katkı sunarken; Uğur Okulları Adana Kampüsü Ana Sponsorluğunu üstlendi. Her yıl bir kişinin layık görüldüğü Güney’in İncisi Ödülü bu yıl Adanamızın ve ülkemizin değeri Haluk LEVENT’in oldu. Haluk LEVENT muhteşem sesiyle gecemize renk kattı. Yönetim Kurulu Başkanımız Ersan ALTIOK sponsorlarımıza eğitime verdikleri destekler için teşekkürlerini ileterek plaketlerini takdim etti. Gecenin akışını ise eşsiz sunumuyla Yeliz ARMAN DOĞRAMACILAR gerçekleştirirken, konser öncesi kanun virtüözü Ahmet BARAN sahne aldı. Bu keyifli geceye Timur SAVCI, Nebil ÖZGENTÜRK, Menderes SAMANCILAR, Emre KARAYEL, Gökhan MUTLAY, Serhan ASKER de katılarak bizleri onurlandırdı. Balomuza katılarak bu muhteşem gecede bizleri yalnız bırakmayarak eğitime destek veren tüm Güney Eğitim Vakfı Ailesi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Devamını Oku
 • 19 Temmuz 2023

  GEV Ailesi Öğle Yemeği

  GEV ailesi olarak uzun bir aradan sonra üyelerimiz ve gönüllülerimiz ile öğle yemeğinde buluştuk. Etkinliğimize katılan tüm misafirlerimiz arasındaki iletişim güçlenirken, memnuniyetleri en büyük motivasyonumuz oldu. Ev sahipliğini üstlenen @babakebap_ ‘a misafirperverlikleri ve leziz yemekleri için teşekkür ederiz. Sizinle büyüyor, sizlerin desteği ile daha çok öğrencinin hayatında fark yaratıyoruz.

  Devamını Oku
 • 19 Temmuz 2023

  Atatürk Eğitim Köyü Projesi

  Kuruluşuna destek verdiğimiz 100. Yıl Atatürk Eğitim Köyü Hatay/ Samandağ da açıldı. Bir çocuğun bile yüzünde ki gülümsemenin sebebi olabilmenin, eğitimin yolunu aydınlatacağı motivasyonu ile umutla geri döndük. Değerli Yönetim Kurulu Üyelerimize ve projeye destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Devamını Oku
 • 20 Nisan 2023

  Eğitimde Felakete Yer Yok!

  11 ilimizi derinden etkileyen deprem felaketi sonrası, barınma ve beslenme gibi temel sorunlar çözüldükten hemen sonra, Güney Eğitim Vakfı olarak ‘Eğitimde Felakete Yer Yok’ slogamızla, depremzede üniversite öğrencilerimize burs desteğinin yanı sıra bölgedeki eğitim ihtiyacını da fark ederek ivedilikle yola koyulduk. Vakıf destekçilerimizden Sn. Orçun Utlu’nun projesi kapsamında, Hatay Samandağ’da dev eğitim harekatını başlattık. Depremzede öğretmen Sn. Erhan Gümüş’ün taleplerini dinleyerek, bugün 100. Yıl Atatürk Eğitim Köyü’nün oluşmasını sağlayan ilk konteyner dersliğimizi bölgeye gönderdik. 20 öğrenci ve 2 öğretmenimiz ile başlayan yeni eğitim hayatı, çok kısa bir sürede altı katına ulaştı. İkinci eğitim konteynerımız ile de ilkokul bölümünü faaliyete alarak, şu ana kadar 240 öğrenci ve 8 öğretmenimizin eğitim ihtiyaçlarını karşıladık. Vakıf Başkanımız Sn. Ersan Altıok ve gönüllülerimizin destekleriyle 100. Yıl Atatürk Eğitim Köyü’nü tüm sınıflar düzeyinde, modern altyapı ve teknoloji imkanlara sahip, eğitimde yıkılmaz duvarlar haline getirmeyi; geleceğimizin teminatı çocuklarımızı hayata hazırlamayı ve eğitim amacıyla gerçekleşen zorunlu göçleri minimuma indirip bölge halkının yanında olmayı kendimize görev edindik. Bugün bu eğitim köyünden bahsederken her defasında “her şey bir konteyner ile başladı” ifadesini sıkça kullanıyoruz ve bu Köy, bizlerin, sizlerin, kısaca hepimizin desteğiyle gün geçtikçe büyüyor..

  Devamını Oku
 • 25 Ocak 2023

  2022-2023 Dönemi Bursiyerlerimizle Tanışma Toplantısı

  2022 -2023 dönemi yeni bursiyerlerimiz ile tanışma toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımızda kısaca vakfımızı tanıtırken aynı zamanda aramıza katılan yeni bursiyerlerimiz ile de tanışma fırsatı bulduk. Bu yıl da başarılı öğrencilerimiz ödülleri ile buluştu. Kerim – Nezihe TEKGÜL Başarı Ödülümüz sayısal, sözel ve eşit ağırlık alanlarında birinci olan öğrencilerimiz Özgür AĞAR, Ayşe CERİT, Gayem Dilara ZERELGİL; Şükran-Yusuf Sönmez Hemşirelik Özel Ödülümüz ise Yiğit GİZİR’e TEKGÜL Ailesi ve @ersanaltiok başkanımız tarafından takdim edildi. Ödül alan öğrencilerimizi tebrik ediyor, Başarı ödüllerimizin fikir öncüsü başta Cüneyt TEKGÜL ve AİLESİNE teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yönetim Kurulu Üyelerimize, Kadın Kollarımıza, Gençlik Kollarımıza, Mezun Kollarımıza ve tüm bursiyerlerimize katılımları için teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

  Devamını Oku