• 12 Aralık 2018

  Kuruluş Balosu

  Ana sponsorluğunu Medline Hastanesi’nin üstlendiği Güney Eğitim Vakfı 24’üncü Kuruluş Balosu Yeliz Doğramacılar Arman’ın sunumuyla görkemli bir şekilde gerçekleştirildi. Her yıl bir kişinin layık görüldüğü “Güneyin İncisi“ Ödülü bu yıl Timur Savcı’nın oldu. Erol Evgin’in muhteşem sesiyle renk kattığı balomuzda Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Boğa balonun sponsorlarına ve geçmiş dönem yönetim kurulu üyelerine plaketlerini takdim ederek eğitime verdikleri destek için herkesi ayrı ayrı tebrik etti. Bu keyifli geceden önce Nebil Özgentürk’ün “Daima Şık” isimli kitabı için düzenlenen imza gününe yoğun ilgi vardı. Balomuza katılarak bu muhteşem gecede bizleri yalnız bırakmayan, eğitime destek veren tüm GEV ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz…

  Devamını Oku
 • 6 Mayıs 2018

  2018 GEV Bahar Şenliği

  Her yaştan binlerce insan 6 Mayıs 2018, Pazar günü, vakfımızın bu sene 16.sını düzenlediği Bahar Şenliğinde buluştu. Tadına doyamadığımız bu harika günden geriye bu güzel fotoğraflar ve bu sayede eğitimlerine destek verdiğimiz öğrencilerin mutlulukları kaldı.

  Devamını Oku
 • 1 Mart 2018

  Kadınlar Kolu Kahvaltısı

  8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü her yıl olduğu gibi, bu yılda yığınsal olarak andık. Arkadaşların hafta boyunca değişik etkinliklere katılacağını düşünerek, 1 Mart’ta Turgut Özal Mado’da bir araya geldik. Yönetici Koçu Sn. Eylem Aktay Sayılgan “Türkiye’de Kadın Olmak” konulu bir sunum yaptı. Kendilerine vakfımızın kadınları adına teşekkür ederiz.

  Devamını Oku
 • 7 Şubat 2018

  Gev Bursiyer Buluşması

  Sosyal sorumluluk projesi olan boyama etkinliğinden sonra aile sıcaklığını hisseden yeni bursiyerlerin isteği üzerine tekrardan bir buluşma ayarlandı. Yeni-eski-mezun bursiyerlerimiz muhteşem bir katılımla bir araya geldi. Toplantıya vakıf koordinatörü Müyesser Mumcuoğlu da katıldı. Bursiyerler arasındaki kaynaşmanın, dostluğun artması bizi en çok mutlu eden şeylerin başında gelmektedir. Katılan tüm bursiyerlere teşekkürlerimizi sunuyoruz.

  Devamını Oku
 • 1 Şubat 2018

  Gençlik Kolu Sosyal Sorumluluk Projesi

  Güney Eğitim Vakfı 2017-2018 Dönemi Eğitim-Öğretim Yılı Bursiyerlerini belirledi. Bu yıl da 450 öğrenciye burs desteği sağlayan vakıf yeni bursiyerlerini tanışma toplantısında bir araya getirdi. Yönetim Kurulu ile tanışan bursiyerler vakfı daha yakından tanıyarak bu ailenin bir parçası olduklarının bilincine vardılar. Bu birlikteliği pekiştirmek için Güney Eğitim Vakfı Gençlik Kolu Sosyal Sorumluluk projesiyle 81 ilde okuyan bursiyerlerini bir araya getirdi. Bursiyerler iki gün boyunca Köklüce İlkokulu – Ortaokulunun iç cephesini boyadılar. Bursiyerler yardım etmenin, paylaşmanın ve ekip çalışması yaparak başkalarının hayatlarını bir nebze de olsa güzelleştirebilmenin zevkini yaşadılar. Bir grup bursiyer boyama etkinliğini gerçekleştirirken diğer bursiyerler ise oryantasyon ve motivasyon ile ilgili oyunlar oynayarak hem kaynaştılar hem de aralarındaki bağı güçlendirdiler.

  Devamını Oku
 • 27 Ocak 2018

  Tanışma Toplantısı

  2017-2018 dönemi yeni bursiyerler ile Adana Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde bir araya gelindi. Bu dönem için yeni 112 bursiyer ile tanışmanın heyecanı içinde olan Yönetim Kurulu üyeleri her zamanki gibi salonda yerlerini aldılar. Öncelikle GEV’i tanıtan kısa bir film gösterime sunulduktan sonra Toplantıya katılan Yönetim Kurulu üyeleri tek tek kendilerini tanıtarak vakfımızı anlattılar. Daha sonra Gençlik Kolu Başkanı ve üyeleri söz alarak hem kendilerini tanıttılar hem de vakfın kendilerine kazandırdıklarını anlattılar. Böylece ailenin bu yıl ki fertleri de aramıza katılmış oldu. GEV büyümeye devam ediyor.

  Devamını Oku
 • 18 Kasım 2017

  Kuruluş Balosu

  Kurulduğu günden bu güne 3 bin 293 burs desteği sağlayan vakfımız kuruluşunun 23. Yılını Sheraton Grand otel’ de kutladı. GEV’in her yıl bir kişiye verdiği “Güneyin İncisi” 4. ödülü Nebil Özgentürk tarafından ünlü şair ve yazar Sunay Akın’a verildi. Gecede ünlü sanatçı Leman Sam konser verdi. Gecenin açılış konuşmasını yapan vakıf Başkanı Şadi Alyeni bütün Yönetim Kurulu üyelerini sahneye davet ederek balomuza sponsor olan kurumların yetkililerine plaketlerini takdim edildi. Kambeton, Türkmenbaşı Tıp Merkezi, Dörtler DNMK, Eral Okulları, Sepaş Plastik, Hyundai Noyaner, Cantek Ticaret, Diba Organizasyon ve Turizm, 4K İnşaat, Büyükşehir Belediyesi, Seyhan belediyesi, Çukurova Belediyesi, Al- De Kimya Sanayi Yatırımlar, Ünsal Çiçekçili’ğe katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Gece geç saatlere kadar devam ederken balonun amacı olan gençlerin eğitimine destek olan burs bağışları da rekor sayıya ulaştı. Her sene organizasyonlarımızda gördüğümüz memnuniyet bizi motive etmeye yetiyor.

  Devamını Oku
 • 8 Kasım 2017

  Kadınlar Kolu Güz Kahvaltısı

  Kadınlar Kolu düzenlediği güz kahvaltısı ile “sezona Merhaba” dedi. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı etkinliğimizi Yelken Kulübü’nde gerçekleştirdik. Yoğun istek üzerine Pazar günü düzenlediğimiz etkinliğimizde alanımız doldu taştı. Etkinliğimizde büyük bir aile olduğumuzu tekrardan hissettik. Bir arada olmanın, birbirlerini uzun süredir görmeyen dostların iletişim kurmasının en önemlisi paylaşmanın haklı gururunu yaşadık.

  Devamını Oku
 • 7 Eylül 2017

  Mezuniyet Gecemiz

  Seyhan Otel’inde düzenlediğimiz Mezuniyet Yemeği’ne mezun olan bursiyerlerimiz ve Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Bu yıl eğitim hayatının şu ana kadar ki kısmını başarıyla noktalayan mezun bursiyerlerimizi gecemize davet ettik. Her zaman olduğu gibi Yönetim Kurulumuzun neredeyse tamamı mutluluğumuzu paylaşmak için bizimleydi. Gecenin akışını vakıf koordinatörü Müyesser Mumcuoğlu yürütürken, açılış konuşmasını 2016-2017 dönemi mezunlar başkanı Derya Cengiz yaptı. Daha sonra Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Alyeni’ ye konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında Mezun bursiyerlere yaşamlarında başarılı olmaları için herkesten FARKLI düşünmelerini, yeni şeyler üretmelerini ve sabırlı olmalarını nasihat etti. Daha sonra Yönetim Kurulu Başkanı’nın hazırlamış olduğu slayt büyük bir ilgiyle izlendi. Yemekler yendi, sohbetler edildi. Mezunlarımız sertifikalarını Yönetim Kurulu üyelerinin ellerinden aldı ve geceyi sonlandırdık.

  Devamını Oku
 • 28 Ağustos 2017

  Gençlik Kolu Çanakkale Gezisi

  Her yıl Ağustos ayında gerçekleştirdiğimiz Gençlik Kolu gezimizi bu yıl daha yapıcı ve eğitici olması için aynı zaman da bursiyerlerimizi Ülkemizin kurtuluş savaşında verdiği mücadeleyi yerinde görmeleri ve gerçekleri algılamaları için Çanakkale’ye gerçekleştirdik. Bursiyerlerimizin yoğun isteğini kırmayan Yönetim Kurulu 2 günlük geziyi onayladı. Böylece tarihinde ilk defa konaklamalı bir gezi düzenleyen vakıf; büyük taarruzun yıl dönümünü şehitler şehrinde anmış oldu. 74 kişinin katılımıyla gerçekleşen gezimize Yönetim Kurulu üyelerinden Gökhan Morgül, Seyla Çiçekçi ve vakıf koordinatörümüz Müyesser Mumcuoğlu eşlik etti. Bu gezi de bize gidiş ve dönüş için otobüs temininde bize destek veren mezun bursiyerlerimizden B.Şehir Belediyesi Altın Koza Genel Müdürü İsmail Dikilitaş’a ve gidiş-dönüş esnasında gerek yemek ve ihtiyaçların karşılanmasında desteklerini sunan üyemiz ve mezun bursiyerlerimiz Gökhan Morgül ve Seyla Çiçekçi’ye gönülden teşekkür ederiz. Ayrıca Bursiyerlerimizin Çanakkale’de çok ekonomik bir şekilde konaklamalarını sağlayan Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Alyeni’ye de teşekkür ederiz.

  Devamını Oku