17. Geleneksel Bahar Şenliği, bu yıl 29 Nisan 2019 Pazar gününde, Adana Atlı Spor Kulübü’nde büyük bir katılım ile gerçekleşti.

Tüm etkinliğin her bir detayı vakfımız tarafından organize edilen bu etkinliğin sorumluluğu da kabul edersiniz ki büyük oluyor. Hazırlıkları aylar öncesinde büyük bir titizlikle planlanan bu organizasyonumuzda, yaklaşık 7.000 kişiyi ağırlamanın gururunu yaşarken göstermiş olduğunuz ilgi ve katılım en büyük motivasyon kaynağımız oldu.

Hazırlık sürecimize değinecek olursak; haftalar öncesinden alan temizlendi, çimler biçildi ve alandaki görsel düzen sağlandı. Çadırlar kuruldu ve sponsorlarımız yerini alırken saatler içerisinde alan doldu, taştı.

Kadınlar kolu tarafından binbir emekle hazırlanan ve gelen konuklar tarafından büyük ilgi ve beğeniyle karşılık bulan yiyecek standımız ve yıl içerisinde yine kadınlar kolu tarafından hazırlanan el emeği ürünler, konuklar tarafından beğeniyle tüketildi.

Ana sponsorumuz olan Toyota Onatça’nın katılımlarıyla alana getirilen araçlar yetişkin misafirlerin ilgisini çekerken, Onatça Grup tarafından alana getirilen temsili robot da çocuk misafirlerin ilgi odağı oldu.

Stantlarımızdan biri olan Mert Restoran’ın alan kurduğu kebap standı yüzlerce insan tarafından dolduruldu. Yine bir başka yemek standı olan Lebeni markası, yoğun ilgi odağı oldu.

Kahvaltı, dondurma ve içecek standı olan Özal Mado, gün boyunca çocuklar için faaliyet hazırlayan Düşler Sokağı Anaokulu, tanıtımını yapmak üzere Brasserie, ERAL Okulları, Teknofish, Aydoğan Reklam, İkies Ajans, Boutuque Cosmetic, Büyük Usta Şalgam, Sasu, Türkmenbaşı Estetik&Güzellik’in alanımızı doldurmasıyla renkli görüntüler ortaya çıktı.

Belediye Bandosu’nun ve Erol Güncek Akademi’nin dans gösterilerine eşlik eden misafirlerimiz Megaband’in sahne almasıyla adeta yerlerinde oturamadı. Alandaki coşku ve katılım görülmeye değerdi.

Çocuklarımıza yönelik etkinlikler, kostüm şovları, yarışmalar, oyunlar, gösteriler ile tam bir şenlik havası yaşandı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da tavla turnuvası, yumurta yarışı, penaltı atışları gibi etkinlikler de gün boyunca sürdü. Tavla turnuvası birincisi ve diğer yarışmalarda başarı gösteren çocuk ve yetişkinler madalyalarını ve ödüllerini yönetim kurulu üyelerimizin elinden aldılar. Şenliğimize katılım gösteren, eğitime destek veren tüm sponsorlarımıza plaketlerimiz yönetim kurulu tarafından takdim edildi.

Binlerce insan, eğitime destek için tek yürek… Sizinle büyüyor, sizlerin desteği ile daha çok öğrencinin hayatında fark yaratıyoruz. Bu gururu bizlere yaşattığınız için tüm üye ve gönüllülerimize teşekkürleri borç biliriz.