1966 yılında Adana’da doğdu. Evli ve iki çocuğu var. Uzun bir süre, çeşitli tiyatro gruplarında oyuncu olarak yer aldı. Bazı filmlerde, küçük roller üstlendi. Bir ara, bazı müzik sanatçılarının konserleriyle, birkaç tiyatro grubunun Çukurova kentlerindeki organizasyonunu sağladı.

Cahit İNCEFİKİR; Adana Seyhan Ziraat Odası’nda Başkanlık, ATAK (Adana Tarım Konseyi) Yönetim Kurulu Üyeliği, Valilik Hal Hakem Kurulu Başkan Vekili, Kırsal Kalkınma Destekleme Yönetim Kurulu Üyeliği, GEV (Güney Eğitim Vakfı) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerine halen devam etmektedir.

Şiir ve düzyazıları; Akkültür, Ardıçkuşu, Güney Kültür, Aykırı Sanat, İmgelem, Lül Sanat vb. dergilerde ve bazı gazetelerde yayımlandı. Doğayı, yolculuğu, müziği, fotoğrafı, sporu, sinema ve tiyatroyu çok seven Cahit İNCEFİKİR’in, daha önce yayımlanmış; Ayrıntılar Sonrası(2002), Diyaliz Sarısı(2003), Çöl İzleri(2004), Unutamadıklarım Var(2004), Umut Diye Bir Çiçek(2005) ve Düşleri Masmavi Çocuklar(2009) adlı şiir ve düzyazı kitapları var…